Lubię mówić o sobie, że jestem w drodze.
Agnieszka Podleśna
life & business coach,
trenerka komunikacji empatycznej

Lubię mówić o sobie, że jestem w drodze.
Agnieszka Podleśna
life & business coach,
trenerka komunikacji empatycznej

Świadomość moich uczuć i potrzeb pozwala mi żyć w większej akceptacji, autentyczności i wolności. Tego z radością uczę innych.

Towarzyszę innym w ich drodze. Z pasją prowadzę warsztaty z komunikacji empatycznej dla dorosłych, rozwojowe grupy wsparcia dla kobiet oraz warsztaty dla rodziców.

Pracuję coachingowo. W oparciu o empatię towarzyszę moim klientom w podążaniu swoją drogą, w uważności na to, co dla nich ważne.

Jak to się stało, że zawodowo zajmuję się
wspieraniem innych?
To była zima. Wyjechaliśmy z mężem w Tatry. Sami, bez piątki naszych dzieci. Zrozumiałam, że w moim życiu zrobiło się miejsce dla mnie i mojej pracy zawodowej. Do tego czasu moja uwaga była poświęcona głównie rodzinie. Będąc z nimi wszystkimi na cały etat, uczyłam się siebie, ludzi i relacji.
Zaczęłam się zastanawiać, jaką pracę chcę wykonywać. Przyjrzałam się z uwagą temu, co daje mi radość i co ładuje moje życiowe baterie. Szybko zorientowałam się, że jest to po prostu drugi człowiek. .
Zawsze lubiłam z ludźmi rozmawiać, lubiłam ich słuchać. Drugi człowiek zawsze mnie zachwycał i ciekawił.

rozwojowe grupy wsparcia
Opinie moich klientek
Agnieszkę spotkałam pierwszy raz na warsztatach dla rodziców kilka lat temu. Już po pierwszych zajęciach nie mogłam doczekać się następnych. Brakowało mi kogoś, kto patrząc na mnie i na moje zmartwienia, nie będzie mnie oceniał, ale za to empatycznie mnie wysłucha. Dzięki Agnieszce rozpoczęłam mój wewnętrzny proces akceptacji siebie, zaczęłam rozpoznawać swoje potrzeby oraz uważniej obserwować sygnały płynące z mojego ciała.
Agnieszka to niezwykła osoba. Ciepła, empatyczna, uważnie słuchająca. W codziennym pośpiechu potrzebujemy takich osób, coachów, przy których możemy się zatrzymać. Ja skorzystałam z tej okazji, trwale zabezpieczyłam troskę o siebie. Rozmowy z Agnieszką wzmocniły we mnie te obszary, które wymagały uwagi. Dzięki jej prowadzeniu odbudowałam swoją większą świadomość i akceptację. Dla mnie uczestnictwo w warsztatach było bardzo wspierające. Serdecznie polecam pracę z Agnieszką wszystkim zainteresowanym swoim rozwojem. W skrócie to wspaniała przygoda.
Dlaczego bycie mamą stało się dla mnie drogą do poznawania i większego rozumienia samej siebie?
Będąc mamą natknęłam się w sobie na miejsca, które przez lata skutecznie omijałam.
Uczucia? Praktycznie w ogóle nie poświęcałam im uwagi! Złość, smutek, lęk? Te po prostu tłumiłam. Chciałam być dobrą mamą, więc nadwyrężałam siebie. Aż do wybuchów, awarii, poczucia winy i wstydu na koniec. Okazało się, że bez zajęcia się tymi zapomnianymi miejscami, daleko nie pojadę. Ani jako żona, ani jako mama, ani jako człowiek po prostu. Bo nie da się bez końca unikać swoich uczuć i potrzeb.
Zapragnęłam zmiany. Tęskniłam za wolnością. Tęskniłam za świadomym życiem pełnym miłości do siebie i do moich bliskich.
Z radością odkryłam, że nie muszę powielać schematów innych ludzi. Zamiast pytać się innych, jak żyć, zaczęłam się pytać o to samą siebie.
Te parę dobrych lat temu zaczęłam szukać dla siebie wsparcia. To był czas słuchania, czytania, licznych rozmów i warsztatów. Wtedy odkryłam m.in. Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga. To podejście uzmysłowiło mi, że to ja odpowiadam za swoje uczucia i potrzeby oraz pokazało, co to znaczy “brać swoje życie w swoje ręce”.
Nauczyłam się czerpać zarówno ze swojej siły, jak i wrażliwości. To są dzisiaj moje mocne strony.
To są dzisiaj moje mocne strony.
Nie jesteś pewna/pewien, czy mogę Cię wesprzeć w Twojej drodze?

Pracując zawodowo, nie przestałam być żoną i mamą piątki dzieci. Łączenie pracy z życiem rodzinnym, zaprasza mnie do uważności na siebie i innych.

Wybieranie rozwiązań, które uwzględniają potrzeby moje i mojej rodziny, jest moją codzienną praktyką.

Autentyczność, wolność i spontaniczność są dla bardzo ważne. A empatia to mój sposób na życie. Zawodowe i rodzinne.

Jak to się stało, że zostałam
trenerką komunikacji opartej na
empatii i coachem?
Wiedziałam już, że w moim życiu jest miejsce na pracę zawodową. Pojawiło się pytanie: “Co chcę robić?”. W pewnym momencie pojawił się błysk!: “Wiem! Chcę prowadzić warsztaty dla rodziców!”
Bardzo szybko zaczęłam prowadzić takie warsztaty i przynosiło mi to ogromną satysfakcję! Informacje zwrotne od uczestników motywowały mnie do tego, by iść dalej tą drogą. Rozpoczęłam naukę w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii w Warszawie, by swoje naturalne predyspozycje wzmocnić kompetencjami potrzebnymi w pracy rozwojowej z różnymi grupami.
Równolegle w tym czasie prowadziłam rozwojowe grupy wsparcia dla kobiet i warsztaty z komunikacji empatycznej dla dorosłych.
Szybko zrodziło się we mnie pragnienie, by pracować z ludźmi indywidualnie. Zdecydowałam się na ukończenie Kursu Coachingu opartego na Empatii przy Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii. To była jedna z lepszych decyzji w moim życiu. Coaching to mój żywioł! Ten rodzaj towarzyszenia klientom daje mi ogromną radość i satysfakcję.
